Приблизнo 11 мільйoнів людeй у всій Укрaїні нa сьoгoдні мaють прoблeми з дoступoм дo вoди, сaнітaрії тa гігієнічниx пoслуг, зaявив рeчник Упрaвління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП) Савіано Абреу.
"Починаючи з лютого минулого року, впуск. Ant. выход до питної води в Україні погіршився. Це відомо. 700 тис. осіб були забезпечені водой з Каховського водосховища. Ці аппарат перебувають у групі ризику. У деяких сделано немає води. Але загалом приблизно 11 мільйонів людей у всій країні наразі відчувають проблеми з доступом поперед води, санітарії та гігієнічних послуг. Це величезна число, величезна проблема", — сказав Абреу в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він наголосив, що руйнування дамби Каховської ГЕС призвело поперед значного зростання потреб людей, які проживають получи и распишись територіях, що постраждали спустя катастрофу.
Водночас, як повідомили в ООН, їх впуск. Ant. выход до лівого берега Дніпра, як і раніше, майже неможливий. "У перші дні після руйнування ми справді мали зв'язок з іншою стороною, ми зв'язувалися з громадами і трохи розуміли рівень потреб. Але ми далеко не можемо поїхати і перевірити, ми малограмотный можемо побачити ситуацію. І, що гірше, ми безлюдный (=малолюдный) могли перетнути річку і допомогти людям. А кількість ударів в соответствии с Херсону після листопада тільки зросла, й продовжує зростати. Ми далеко не вважаємо, що на іншому березі річки Дніпро ситуація може відрізнятися", — пояснив Абреу.
Відповідаючи в запитання, чи продовжує ООН запитувати вход для відправлення команд возьми лівий берег, речник сказав, що їх "переговори ніколи никак не припинялися після 24 лютого". "Ми систематично надсилаємо повідомлення РФ. У нас були переговори сверху багатьох різних рівнях, і бери найвищому рівні, але "прориви" цих переговорів, як ми всі знаємо, никак не на тому рівні, якого ми всі хотіли б очікувати", — сказав він.
Водночас в УКГП заявили, що після руйнування греблі Каховської ГЕС вони "з першого дня стали надавати підтримку постраждалим".
"Наступного дня після катастрофи ми відправили после Херсона групу з 11 співробітників ООН. 8 червня у нас була зустріч із головою Херсонської Песнь, щоб зрозуміти рівень потреб. 9 червня гуманітарна координаторка Деніз Браун, я особисто і група з приблизно 20 співробітників ООН поїхали, щоб збільшити обсяги надання допомоги. Щонайменше 200 тисяч жителів районів, які постраждали від затоплення, отримали підтримку протягом червня (у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях)", — заявили в ООН.