В Oдeсі пoчaли знeсeння істoричниx будівeль нa Рішeльєвській, пoвідoмляють місцeві ЗМІ, пeрeдaє УНН.
1 чeрвня будівeльники пoчaли дeмoнтувaти дeкoр будинку Шнеля, держи місці якого збираються звести безлику житлову висотку. Під знесення потрапив приставки не- тільки будинок Шнеля, але й сусідній будинок Рішельєвського театру.
З відкритих джерел відомо, що новий забудовник історичних місць — компанія "Одеса-Сіті", зареєстрована держи офшор Британських Віргінських островів "УППА ФАЙНЕНС ЛТД". Цей оффшор безпосередньо пов'язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим.
Проти знищення старовинних будівель одесити неодноразово влаштовували акції протесту, але забудову неважный (=маловажный) зупинили.
Будинок Олександра Шнеля і друкарня Фесенка
Будівля, відома під назвою будинок Олександра Шнеля було збудована вслед за проектом Івана Козлова в 1841 році, пише видання "Лоція".
Насквозь трохи більше птица років його викупив під друкарню Юхим Фесенко, і вслед за його задумом будівля була перебудована під друкарню.
Собственноручно (делать) Фесенко народився в сім'ї бідних козаків. Еще в Одесі Фесенко згадував, як, суще зовсім маленьким, він познайомився з продавцем книг, який ходив по мнению домівках. Тоді мальчуга дуже просив маму купити йому книжку. Але питання стояло жорстко — ціна книги відповідала ціні вечері усієї великої родини, і, натурально, Юхим залишився ні з чим. І книппель тоді в його душі зародилася мрія створювати книги, які могли б дозволити собі беззаветно всі.
Перша відкрита ним друкарня знаходилася получи и распишись Грецькій, але приставки не- влаштовувала повністю свого власника. Тому вибір упав для будівлю по Рішельєвській, 47 — будинок Шнеля. Проведена реконструкція повністю відповідала архітектурним нормам того часу, і друкарня була відкрита. Розповідали, що тоді замість квітів і тортів гості принесли замовлення друку в целях друкарні.